Այսօր: Չորեքշաբթի, 2 Ապրիլի 2025թ.
Հյուրերի քանակը՝ 69
31 մարտի 2025 թ.
ԿԱԴԱՍՏՐԱՅԻՆ 06-073-0243-0001 ԾԱԾԿԱԳՐՈՎ, 0.12503 ՀԱ ՄԱԿԵՐԵՍՈՎ ԳՅՈՒՂԱՏՆՏԵՍԱԿԱՆ ՆՇԱՆԱԿՈՒԹՅԱՆ ՑԱԾՐԱՐԺԵՔ ՀՈՂԱՏԵՍՔՆ ԱՎԵԼԻ ԲԱՐՁՐԱՐԺԵՔ ՀՈՂԱՏԵՍՔԻ ՓՈԽԱԴՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ղեկավարվելով «Տեղական ինքնակառավարման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 35-րդ հոդվածի 1-ին կետի 24) ենթակետով, Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 17.09.2009թ. N 1066-Ն որոշման 1-ին հավելվածի 7-րդ կետով, հիմք ընդունելով «ՏՍ-ՌԻԵԼԹԻ» ՍՊ ընկերության կողմից տրված հողամասի հատակագիծը, Կադաստրի կոմիտեի 19/03/2025թ. Կ-19032025-06-0081 որոշումը՝
1. Ալավերդի համայնքի Մեծ Այրում գյուղի վարչական տարածքում գտնվող, համայնքի կադաստրային 06-073-0243-0001 ծածկագրով, 0.12503 հա մակերեսով գյուղատնտեսական նշանակության այլ նշանակության՝ ցածրարժեք հողատեսքը փոխադրել բարձրարժեք հողատեսքի՝ III կարգի ջրովի վարելահողի:
2.Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխությունը պետական գրանցում ստանալուց հետո այն ընդգրկել համայնքի հողային ֆոնդի տարեկան ընթացիկ հաշվառման տվյալներում և համայնքի հողային հաշվեկշռում:
3.Նշված իրավունքը ենթակա է պետական գրանցման:
4.Որոշումն ուժի մեջ է մտնում ստորագրման պահից: